Блог

 

До Міжнародного дня «Дякую»
Як часто ми говоримо «дякую»? 
Просто так, близьким людям, перехожим, собі, подіям в житті?
Всесвітній день «Дякую», який щорічно відзначається 11 січня – це можливість привернути увагу до простого слова «дякую», що має надзвичайну силу. Існує така думка, що вдячність сприяє виникненню позитивних емоцій та може покращити психологічне здоров’я  обох сторін https://psychcentral.com/blog/why-thank-you-is-more-than-just-good-manners#1 
Сказане слово «Дякую» - це не лише прояв нашої ввічливості та вихованості, а й протиотрута від негативних емоцій, зокрема, зайвої агресивності. Вдячні люди викликають більше довіри, вважаються доброзичливішими та договороздатнішими. Вміння говорити «дякую» йде паралельно з вмінням бачити і концентруватися на позитивних речах, що в свою чергу робить людей більш оптимістичними. А оптимізм – це одна з основ психологічного благополуччя! 
Дякувати собі важливо!
Кожен з нас найбільше впливає на власне життя, але найчастіше ми забуваємо подякувати собі.  І якщо виникає думка, що подякувати немає за що…то часто це про те, що ви приймаєте як належне…
Просто уявіть собі, що ви втратили частину речей, які вважаєте само собою зрозумілими, наприклад, здатність бачити або чути, вміння ходити або що-небудь, що в даний час дає вам комфорт та можливості… Тепер уявіть, що всі ці речі повертаються до вас. Відчуйте глибоку подяку і скажіть «дякую» за це. 
 
Використаймо сьогоднішній день як реальну можливість сказати «дякую» собі, середовищу і тим людям, які доповнюють картину нашого життя та роблять нас тими, ким ми є.  
 
Газету до Міжнародного дня «Дякую» підготувала студентка групи  ХТ – 145 Булана Ірина.
Відео в рамках психологічного проекту до Міжнародного дня «Дякую» - можна переглянути тут -  підготували студенти групи ХТ – 145 – Максименко Анна, Булана Ірина, Іскендіров Андрій, Безгодько Анастасія, Зубарєва Анастасія.
 

Нехай у наших душах буде спокій,

у оселях – затишок,

в країні – мир…

Всім нам щастя!

https://svit.news/ua/news/pro-shchastya )


Бесіда з старшокурсниками «Відповідальність за власне здоров'я»

 - формували зацікавленість збереженням та зміцненням власного здоров'я

- визначали фактори, які впливають на формування здоров'я

- обговорювали поняття «свідомого вибору» у ставленні до власного здоров’я.

 Бесіда з другокурсниками «Толерантність заради благополуччя»

- Обговорили значимість толерантності під час взаємодії з іншими людьми

- Давали відповіді на питання - де межа толерантності, і чи вимагає вона поваги до насильства чи інших проявів негативної поведінки?

                                             - Формували розуміння важливості толерантності у повсякденному спілкуванні.


   Бесіда з першокурсниками «Ми проти насильства»

- ознайомились з визначенням ознак фізичного, психологічного чи сексуального насильства

 - обговорили значення поняття «булінг» і як йому запобігти;

 - ознайомились з  інформацію про закони, що захищають жертву насильства в Україні.


               


Визначення переможців у конкурсі електронних газет

На електронне голосування для визначення переможців у конкурсі електронних газет, яке відбулося з 1 по 3 грудня на сайті коледжу, надійшло більше двох тисяч голосів (2 379). Майже на рівних за перемогу боролись групи ХТ - 147 і ХТ - 148.

Переможцем в номінації «Краща електронна газета ВТЕКоледжу в рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»»  стають обидві групи ХТ - 147 (куратор Трубляк Галина Миколаївна) та ХТ - 148 (куратор Космина Олена Леонідівна)

Щиро вітаємо переможців! Свою нагороду за перемогу, представник групи може отримати в кабінеті психолога в будь-якій день. Цукерки з “ психологічними передбаченнями” чекають на студентів, групи ХТ - 147, ХТ - 148 та ПТ – 88, які робили газети - в кабінеті психолога вже з понеділка. 


Електронне голосування для визначення переможців у конкурсі електронних газет в рамках акції  «16 днів проти насильства» буде проходити з 1 – 3 грудня.

Віддати свій голос за найкращу (на Ваш погляд) електронну газету можна, перейшовши за посиланням тут


Конкурс електронних газет в рамках акції  «16 днів проти насильства»:

 

                                                         


                 Бесіда з першокурсниками

«до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом»

   -     Обговорювали з студентами науково достовірну інформацію та шляхи запобігання  розповсюдженню ВІЛ і СНІД

 - Формували толерантне ставлення до людей, що хворіють на ВІЛ чи СНІД

- Говорили про переваги та можливості

здорового способу життя.

- Формували усвідомлення відповідальності зв власне життя та здоров"я.


 Онлайн - бесіди  на тему  "Насильство. Ми проти насильства"

з першокурсниками:

Фідбеки студентів з чату :  

Настя : я проти насильства, бо це ламає життя багатьох    людей, які є жертвами насильства

Діана: я ПРОТИ насильства, тому що насильство-це зло.

Аліна:  я проти насильства, бо це прояв слабості й дуже жорстоко впливає на моральний стан людей

Анна: Я проти насильства. Насильство -це знущання

Кристина: Я проти насильства , бо насильство - це знущання і моральне знищення людини

Maryna: Насильство _це прояв слабкості.

  Онлайн - бесіди з другокурсниками:
 

   Голодомор.Пам"ятаймо

  У ХХ сторіччі українці пережили три Голодомори: 1921—1923, 1932—1933 і 1946—1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932—1933 років, визнаний у багатьох країнах геноцидом українського народу. Терору голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, передувала насильницька колективізація, «розкуркулення», хлібозаготівельна кампанія.

У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирали 24 людини. За різними даними (багато документів тієї пори знищено каральними органами), у 1932-33 роках померло насильницькою смертю до 10 мільйонів осіб. Три голодомори забрали життя 12—15 мільйонів. Зникли не лише родини, а цілі хутори і села. Упродовж десятиліть найбільша гуманітарна трагедія в світі замовчувалася радянською владою, навіть спогади свідків великого голоду могли стати приводом до кримінальних переслідувань і репресій. У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932—1933 років геноцидом українського народу. Згідно з соцопитуванням 2018-го, Голодомор геноцидом — злочином радянської влади проти українського народу, вважають і 79% громадян нашої країни. 

*На зображенні Інформація про голод в Україні з газети «Свобода», 28 жовтня 1928 року

Пам'ятаймо...


Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

У період з 25 листопада по 10 грудня триватиме щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги до актуальних проблем подолання насильства сім’ї, протидії торгівлі людьми і жорстокого поводження з дітьми та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків.  ВТЕК КНТУ долучається до акції заради збільшення розуміння та обізнаності більшої кількості людей щодо усіх форм насильства.
У цей шістнадцятиденний період входять такі важливі  дати:
25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок
1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день інвалідів;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.

ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ *
 
“Кожен  є  правим  зі  своєї  точки  зору,  хоча  й  неможливо, щоб кожен помилявся, звідси і випливає потреба у толерантності. Виховуючи у собі толерантність до інших поглядів, ми набуваємо реальнішого розуміння наших власних переконань”.
Махатма Ганді
16 листопада у світі відзначають Міжнародний день толерантності. Толерантність – це поняття протилежне до «нетерпимості». Це  повага  до  людей,  які  відрізняються  від  конкретного індивіда. Люди можуть бути різними з точки зору раси, етнічної приналежності, мови, релігії, громадянських по-глядів, статевої або гендерної ідентичності, фізичних можливостей та тисяч інших критеріїв.  
 
Бути толерантним – це зовсім не означає прийняття всього безумовно. Зокрема, толерантність не має нічого спільного зі згодою на порушення прав, агресивною поведінкою, правопорушеннями тощо. Повага до різноманіття думок не перешкоджає моральному судженню. Толерантність, також, не означає готовність швидко або часто змінювати власні переконання та цінності. Визнаючи право будь-якої людини бути іншою, не означає змінювати власні уподобання.
Це повага до законної свободи ідей, що дозволяє існувати розбіжностям між толерантними людьми. І ці розбіжності, безумовно, повинні набувати ненасильницьких форм.
 
Бути толерантним — це не тільки моральний вибір. Цей вибір є також раціональним. Основний раціональний аргумент на користь толерантності полягає в тому, що вона підвищує ймовірність того, що інші будуть толерантнішими до вас.  На противагу  цьому - нетерпимість є нераціональною. Нетерпимість—це не лише відсутність толерантності, а специфічне ставлення, яке характеризується небажанням прийняти право людей та альтернативні погляди, відсутність поваги до інших людей, поводження з людьми або групами з різними ідентичностями ворожим способом. Якщо суспільство  не  перешкоджає  нетерпимості, це може спричинити обурення, що супроводжуватиметься  насильством. Боротьба з нетерпимістю вимагає наявності: закону, освіти, доступу до інформації, індивідуальної обізнаності, місцевого реагування.
 
Толерантність в нашому суспільстві починається з кожного з нас і залежить від наполегливості і зусиль кожного для формування сприятливої атмосфери, де стають можливими розвиток в інтересах всіх груп і верств населення задля спільного благополуччя. Не тільки толерантні суспільства заможніші, а й заможні суспільства толерантніші. Перші п’ять найбільш толерантних країн — Канада, Норвегія, Нова Зеландія, Ісландія та Ірландія — посідають місця у першій двадцятці списку країн за рівнем ВНП на душу населення, причому Норвегія, Ісландія та Ірландія — у першій п’ятірці.
Формування толерантного середовища не призводить до безпечного суспільства автоматично, але його відсутність майже завжди призводить до насильства.
 Меседжі для підвищення толерантності  по відношенню до конкретних груп:
 
ПРОСТЯГНІТЬ РУКУ ДОПОМОГИ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ
НЕ СУДІТЬ ЛЮДЕЙ ВИКЛЮЧНО ЗА ВІКОМ
БАГАТОМОВНІ ЛЮДИ ДОСЯГАЮТЬ БІЛЬШИХ УСПІХІВ
ТЕРОРИЗМ НЕ МАЄ РЕЛІГІЇ
НІХТО НЕ НАРОДЖУЄТЬСЯ РАСИСТОМ
КУЛЬТУРНЕ РОЗМАЇТТЯ ЗБАГАЧУЄ ВАС
ВПО Є ТАКИМИ Ж ГРОМАДЯНАМИ, ЯК І ВИ
СЕКСУАЛЬНА ОРІЄНТАЦІЯ — ЦЕ ПРИВАТНА СПРАВА КОЖНОГО
ІДЕНТИЧНІСТЬ НЕ Є НЕЗМІННОЮ
*викор.матер. посібника  підготовленого в рамках української комунікаційної кампанії з підтримки толерантності та взаєморозуміння «Віднайти повагу»
 

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом.
Поширеність діабету в Україні збільшилася за останніх 10 років на половину. Майже 3% первинної інвалідності дорослого населення в України є наслідком захворювання на діабет.
Діабет – це хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза не виробляє достатньої кількості інсуліну або ж організм не може ефективно використовувати вироблений інсулін. Інсулін – це гормон, який регулює рівень цукру (глюкози) у крові. В результаті неконтрольованого діабету виникає гіперглікемія (підвищення рівня глюкози в сироватці крові), що призводить до ураження багатьох систем організму, особливо нервів та кровоносних судин.
ПРОФІЛАКТИКА інсулінонезалежного ДІАБЕТУ
Профілактика діабету полягає у простих заходах з підтримання здорового способу життя
• досягнути нормальної ваги тіла та підтримувати її;
• бути фізично активним та приділяти не менше 150 хвилин на тиждень регулярній фізичній активності;
• дотримуватись здорового харчування та зменшувати кількість цукру та насичених жирів;
• утримуватись від тютюнокуріння.
Станом на 23.06.2020 р. на обліку у Вінницькому Центрі матері і дитини перебуває 123 дитини та 160 молодих людей із цукровим діабетом, котрі навчаються у школах та ЗВО, займаються у гуртках, ходять по вулицях міста. Обізнаність із особливостями хвороби у суспільстві є необхідним фактором як соціалізації дітей та молоді, хворих на цукровий діабет, так і надання їм у разі необхідності допомоги для збереження їхніх здоров’я та життя. Громадська організація «ДІА-ДІТИ» в рамках проєкту «Підтримка діа - молоді» що був профінансований за кошти бюджету, спільно із лікарями-ендокринологами підготувала просвітницькі матеріали щодо особливостей хвороби та надання допомоги людям, хворим на цукровий діабет. Дані матеріали (листівки, буклети, флаєри) у паперовому вигляді можна взяти в кабінеті психолога коледжу. Для ознайомлення на сайті розміщено електронний варіант матеріалів.


СОЦІОЛОГІЧНА АНКЕТА «МОЛОДЬ ВІННИЧЧИНИ – 2020»
                                            
ЛЮБИЙ ДРУЖЕ!
Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації та Громадська організація «Інститут молоді» проводять дослідження щодо реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання та роботи з молоддю у регіоні.
Пропонуємо Вам відповісти на запитання цієї анкети. На це вистачить декількох хвилин. Зверніть увагу, що не існує «правильних» або «неправильних» відповідей. Дослідникам важлива Ваша думка! Будь ласка, відповідайте на запитання щиро і відверто. Від цього залежить якість дослідження.
Заповнити анкету нескладно. Уважно прочитайте запитання і позначте ті відповіді, які Вам найбільше підходять, або ж, якщо треба, напишіть свій варіант. 
В анкеті не треба позначати Ваше прізвище та ім’я, вона є повністю анонімною. Отримані дані будуть використовуватися лише в узагальненому вигляді разом з відповідями інших людей для розробки рекомендацій щодо поліпшення роботи з молоддю у регіоні.
        

Як дистанційне навчання зробити продуктивними та комфортними?

 


Телефон гарячої лінії  щодо коронавірусної інфекціїї COVID-19 у Вінницьній області - 0800216433 


   Бесіда з другокурсниками

«Збереження та зміцнення власного здоров’я» 

Формували зацікавленість студентів збереженням та зміцненням власного здоров'я, установку на свідому особисту відповідальність за нього,  сприяли розвитку мотивації до регулювання власними емоціями та вибором

 


Любі друзі, студенти, велике прохання для всіх хто перебуває у «АРТ – просторі» підтримувати порядок та  з повагою ставитися до того обсягу роботи, який було зроблено для того аби ми мали такий чудовий творчий простір в нашому коледжі.

Знімайте, будь-ласка, взуття, коли зручно влаштовуєтесь сидіти на ковроліновому покритті серед м’яких подушок та не залишайте після себе сміття– адже, в себе дома ми саме так і робимо. А коледж – це наш другий дім, принаймні на певний проміжок часу.


Зустріч – бесіда  з першокурсниками

 «Адекватне ставлення до власного здоров’я»

- говорили про власну відповідальність за своє здоров’я

   та готовність до особистого здоров’язбереження вже починаючи з підліткового віку

 - визначали життєві цінності та власну позицію щодо шкідливих звичок

 розвивали уміння та навички свідомого вибору здорового способу життя


 10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров’я

Всесвітній день психічного здоров’я відзначається щорічно 10 жовтня. В Україні цей день відзначають з 1992 року. Він створений за ініціативи ВООЗ, щоб привернути увагу до проблем психічного здоров’я. Багато хто вважає, що психічне здоров'я — це відсутність психічних захворювань. Насправді, це стан інтелектуально-емоційної сфери, основу якого складає відчуття душевного комфорту, яке забезпечує адекватну поведінкову реакцію. Такий стан обумовлений як біологічними, так i соціальними потребами, а також можливостями їх задоволення.

На думку деяких вчених, стійкому ментальному довголіттю сприяють: -  стійкість психіки, якої можна досягати самовихованням i аутотренінгом; - доброта, чуйність, чесність, сумлінність i почуття гумору; - бажання жити.

Перераховані фактори більш повно реалізуються при інтелектуальній насиченості життя, творчій праці, сімейному благополуччі.

За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей.

Вже котрий рік поспіль Україна займає перше місце за кількістю психічних розладів у Європі – майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різноманітних нервових розладів страждає кожен третій українець.

 Для збереження стійкості психічного здоров’я будуть корисними:

– Здоровий сон, режим дня та відпочинок.

– Відмова від шкідливих звичок (паління, зловживання алкоголем).

– Фізична активність та активність протягом дня.

– Збалансоване харчування.

– Піклуватися про себе та не ігнорувати причини поганого самопочуття та стресу.

Будьте уважними один до одного та оберігаймо власне психічне здоров’я!


        Зустріч – бесіда  з студентською групою

       «Будь незалежним»

формували відповідальне ставлення до власного здоров’я,  вміння протистояти соціальним провокуючим чинникам вживання та зберегти важливі життєві цінності.

 Поінформованість про симптоми захворювання допомагає людині  відвернути чи затримати розвиток хвороби. Мудра приказка говорить: люди менше хворіли би, якби знали як берегтися.  Отже, поінформований стосовно хвороб –  проти них же і озброєний.

  Якщо говорити про розлади психіки, спричинені вживанням алкоголю, то у МКБ 10 – це розділ F10 (F10.0 - F10.9) Психічні та поведінкові розлади, спричинені вживанням алкоголю ( є оновлення УМКБ11, але вони не відрізняється у даних).  До них відносять – стан гострої інтоксикації,  згубне вживання, синдром залежності, синдром відміни або абстинентний синдром, абстинентний синдром з делірієм (з «білою гарячкою»), психотичний розлад (психоз), амнестичний синдром та інші.

Чому це необхідно знати кожному? 

Допомогти собі, близьким чи знайомим можна озброївшись знаннями. Запобігти захворюванням ефективніше, легше та дешевше, ніж їх лікувати. Відповідальне ставлення до власного здоров’я може забезпечити кращу якість життя. Життя та здоров’я – це найцінніші скарби, які ви маєте.1 жовтня - Всесвітній день вегетаріанства

Щороку, 1 жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній день вегетаріанства (World Vegetarian Day), заснований Північноамериканським вегетаріанським суспільством (North American Vegetarian Society, NAVS) в 1977 році і через рік підтриманий Міжнародною вегетаріанською спілкою (International Vegetarian Union, IVU), спрямований на інформованість громадськості про переваги вегетаріанського способу життя, як з боку здоров'я і екології, так і з етичної точки зору.

Вегетаріанство (англ. vegetarian, від пізньолатинського vegetabilis – рослинний) – це система харчування, що виключає з їжі продукти тваринного походження. Як і всі традиції, воно має свою, причому – давню історію. Вважається, що вегетаріанство зародилося в азіатських країнах ще у стародавні часи, і в його основі спочатку лежать релігійні традиції буддизму. В Європі вегетаріанство з'явилося лише на початку 19 століття, і конкретно – в Англії, де широкому поширенню цього «захоплення» сприяли буддистські вчення, з якими колонізатори познайомилися в Індії. До речі, в Англії ж було засновано й перше однойменне товариство (у 1847 році), і сьогодні вона є країною, де проживає найбільша кількість прихильників вегетаріанської дієти (близько 6 % від загального населення).

З часом революційна система харчування стала завойовувати все більше нових прихильників. Згідно зі статистичними даними, на сьогоднішній день в світі налічується майже мільярд людей, які дотримуються принципів вегетаріанства. Тобто від м'ясоїдства усвідомлено відмовилися приблизно 10-11% жителів планети, вважаючи, що тим самим вони знаходять не тільки здоров'я, але і душевну гармонію. Користь рослинної їжі для хорошого самопочуття і душевної гармонії підтверджена багатьма серйозними дослідженнями, існує велика кількість авторських робіт та програм.

Останні наукові дослідження вегетаріанства в порівнянні з невегетаріанством показали, що вегетаріанський спосіб харчування можна пов'язати з кращим загальним станом здоров'янижчими рівнями ожиріння, меншим ризиком хвороб серцево-судинної системи і меншою смертністю. Деякі клінічні дослідження показали, що вегетаріанський стиль харчування знижує рівень кров'яного тиску. В середньому, вегетаріанці споживають менше жиру (особливо насичених жирних кислот), більше клітковини, калію та вітаміну С, ніж невегетаріанці. Також, у вегетаріанців спостерігається нижчий індекс маси тіла. Такі особливості, а також інші фактори стилю життя вегетаріанців приводять до кращого стану здоров'я, який спостерігається у вегетаріанців. Dietary Guidelines for Americans, 2010

Американська Асоціація Дієтологів (найбільша в США асоціація експертів харчування, в яку входять понад 72 000 зареєстрованих дієтологів, а також лікарів, науковців, дослідників, фармацевтів та інших професіоналів сфери здоров'я), проаналізувавши близько 200 рецензованих наукових робіт у своєму метадослідженні та у дослідженні спільно з канадською організацією «Дієтологи Канади» (професійна асоціація, яка офіційно представляє позицію дієтологів Канади щодо порад з харчування та здоров'я і налічує близько 6 000 професійних членів) рекомендують правильно збалансоване вегетаріанське харчування як здорове і доцільне для будь-якого періоду життя людини, включаючи вагітність, період годування грудьми, дитячий і пубертатний період та при будь-якому рівні інтенсивності фізичних навантажень

Серед прихильників вегетаріанства були такі відомі особистості, як: Піфагор, Платон, Леонардо да Вінчі, Вінсент ван Гог, Лев Толстой, Еміль Золя, Франц Кафка, Бернард Шоу, Бенджамін Спок, Томас Мор, Вольтер, Руссо, Адам Сміт, Байрон та інші.

Сьогодні від продуктів тваринного походження відмовляються такі відомі люди як Річард Гір, Джерард Лето, Джордж Гаррісон, Мобі, Адріано Челентано, Бред Пітт, Стінг, Наталі Портман, Стівен Сігал, Пол Маккартні, Том Круз, Леонардо Ді Капріо, Демі Мур та інші.


Деякі основні речі, які варто знати про наркоманію:

- Основною мішенню наркотичних речовин – є центральна нервова система людини

- Наркоманія не лікується, основна мета проведених заходів – збільшити ремісію

- Застосовувані в спеціалізованих кініках методики дійові лише при активній позиції самого хворого

- Стосунки співзалежності ускладнюють одужання.

Варто пам’ятати, що людина не народжується наркоманом. Не всі люди алкоголіки і наркомани, але всі алкоголіки і наркомани – люди! Подолання залежності потребує комплексних втручань та багатопрофільної допомоги.

Головна група ризику – це молодь, тому більшість профілактичних заходів в нашій державі спрямовані саме на  цю специфічну групу. Найменше, що може зробити у цьому напрямку кожен  – більше спілкуватися із членами своєї родини, прислухатися до їхніх проблем та хвилювань.


        Бесіда з старшокурсниками  «ПРОФІЛАКТИКА ВЖИВАННЯ ПАР»

 -   обговорювали особливості впливу ПАР на організм людини та важкі наслідки вживання підлітками та молоддю.

  • - вчилися розрізняти ситуації маніпулювання, отримували інформацію, яка сприяла здобуттю навичок щодо відмов у випадках пропозицій вживання ПАР чи у ситуаціях «тиску»

 Бесіда із нашими  студентами-першокурсниками

«ШКІДЛИВИЙ ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ЗДОРОВ'Я ПІДЛІТКІВ»

 Формували негативне ставлення до шкідливих звичок, говорили про шкідливі наслідки вживання алкоголю, про те як важливо говорити «ні» та не дозволяти маніпулювати собою.Бесіда з другокурсниками 

на тему  «Вплив алкоголю на здоров'я людини».

Спрямована на

  • підвищення рівня поінформованості підлітків щодо проблем, пов'язаних із вживанням спиртних напоїв,
  • запобігання вживанню підлітками алкогольних напоїв;
  • виховання негативного ставлення до шкідливих звичок та прагнення до здорового способу життя.


Варто пам'ятати — нешкідливого і тим більше корисного алкоголю не існує. Навіть ті алкогольні напої, що коштують дорожче і мають більш якісний склад, у великій кількості шкідливі для людини. Допустима добова норма чистого алкоголю для дорослих чоловіків не більше 30 г (менше 2 пляшок пива, 100 мл горілки або 3 келиха сухого вина). Для дорослих жінок —  не більше 20 г (менше 1,5 пляшки пива або 80 г горілки чи 2 келихи сухого вина).

Не втрачайте пильності, алкоголь підступний і небезпечний ворог, який гарно маскується та вміє чекати. Для того, щоб зменшити шкоду для здоров’я, вживаючи алкоголь НЕ забувайте про його підступність.

Деякі факти ризикованого вживання алкогольних напоїв можна побачити на інформаційному малюнку у пості.

Самостійно визначити наявність ризикованого вживання алкоголю чи алкогольної залежності можна за допомогою  невеличкого скрініг-тесту запропонований нижче.

1.      Чи робили вам коли-небудь зауваження щодо вашого вживання алкоголю? Чи дратували вас коли-небудь зауваження щодо вашого вживання алкоголю?

2.      Ви коли-небудь відчували провину щодо вчинків, зроблених у стані сп’яніння?

3.      Ви коли-небудь думали про те, щоб зменшити вживання алкоголю? Чи були у вас спроби вживати меншу кількість алкоголю?

4.      Чи вживали ви коли-небудь зранку алкоголь, щоб краще почуватися ?

Результат: якщо на два та більше запитань ви дали позитивну відповідь, ви маєте ознаки ризикованого вживання алкоголю - вам варто звернутися за консультацією до спеціаліста.

Відповідальне ставлення до власного здоров’я може забезпечити кращу якість життя. Життя та здоров’я – це найцінніші скарби, які ви маєте. 

Міні-тренінг

«Вчуся пізнавати себе»

 (з мешканцями гуртожитку)                     

- формували настановлення на самопізнання  

 - розвивали навички усвідомлення себе та позитивного ставлення до себе та оточуючих.Психологічний імунітет під час протиепідемічних заходів.

Нам всім трохи не по собі під час «карантинних заходів по Ковід – 19»  і спровокованих ними змін в житті кожного з нас. Будь-який переломний момент має властивість закінчуватися, а люди і держави - відновлюватися після складних етапів історії.

Немає особливих навичок, які допомагають переживати глобальні складнощі з найменшими внутрішніми душевними втратами. Це питання загальної стійкості, яку можна окреслити як «психологічний імунітет». Людина з розвиненим психологічним імунітетом багато подій проживає простіше - незалежно від того, які саме це події (так, це буде неприємно, але не буде відчуватися як кінець світу).

За аналогією з біологічним імунітетом, психологічний імунітет можна\необхідно посилювати. Пізнаючи себе, свій мікросвіт – його прогалини та невирішені питання і крок за кроком, конструктивно працюючи над ними – укріплювати  та посилювати  психологічний імунітет.

Важливим для всіх в будь-яких стресових ситуаціях є навчитися піклуватися про себе. Для цього потрібно розуміти базові потреби будь-якої людини: спати, їсти, відчувати безпеку (для багатьох вона відчувається по-різному і через різні культурні прояви), виявляти їх у собі, визнавати та задовільняти. «Не ігнорування» своїх потреб допомагає психіці відновлюватися в автоматичному режимі.

Здатність психіки відновлюватись у різних природних чи соціальних умовах є її здатністю до адаптації. Адаптація - це природний процес, який оптимізує функціонування у мінливих умовах сьогодення. Тому зрозуміти, що саме нам заважає адаптуватися, і на що людина може вплинути, а на що не може – буде більш корисним для цього процесу. Наприклад, якщо ми на даний момент, не можемо вплинути на рішення влади, отже, ми можемо до них тільки адаптуватися і звести рівень залученості в ці процеси до оптимального мінімуму.

Зараз ми здобуваємо новий досвід  життя в нових для нас умовах і не слід забувати, що Ковід – 19 – це лише один з… В житті кожного з нас ще не раз будуть ситуації, які будуть випробовувати на міцність психологічну стійкість та цілісність.  Тому, важливо\необхідно розвивати власний психологічний імунітет -  властивості психіки людини протистояти руйнівному впливу негативної або шкідливої інформації, але разом з тим бути відкритим до нового, сприймати та аналізувати інформацію з навколишнього середовища.


 

    Бесіда з мешканцями                         гуртожитку 

"Профілактика вживання                     спиртних напоїв"

      - акцентували увагу на деміфологізації  алкоголю та  формували смислову орієнтацію, для якої алкоголь           не є цінністю.

 А чи часто ми турбуємося про своє психічне здоров'я? 

Для того щоб повною мірою реалізувати себе в родині, професії, ефективній взаємодії з соціумом, людина має бути здоровою і тілесно, і психічно.

Основою повноцінного розвитку людини є психічне здоров'я. Психічне й фізичне здоров'я нерозривно пов'язані і взаємозалежні. Психічне здоров'я має найважливіше значення для нашої здатності правильно мислити, проявляти адекватні ситуації емоції, безконфліктно спілкуватися одне з одним, заробляти достатньо грошей й отримувати задоволення від життя.

А чи часто ми турбуємося про своє психічне здоров'я? Як його зберегти? Як запобігти можливим проблемам?

Особисто, Ви - задумувались про те як зберегти психічне здоров’я ?

Наявність у полі життєдіяльності людини інформації про складники психічного здоров'я й можливості його зберегти - це перший крок на шляху до психічного благополуччя кожної сім'ї. І немає сумніву, що всебічна поінформованість про перші симптоми психічного захворювання допомагає запобігти розвитку хвороби. Недарма ж кажуть: "Люди менше хворіли б, якби знали, як берегтися". Отже, поінформований - значить озброєний.Бесіда та обговорення теми «Залежність від алкоголю».

  • формували усвідомлене ставлення щодо небезпеки вживання алкоголю;
  • активізували знання про алкоголь та можливі наслідки вживання, отримані раніше та формували поняття «алкогольна залежність»;
  • обговорили і розвіяли найпопулярніші міфи навколо теми вживання алкоголю (детальніше про це  http://www.vtec.vn.ua/studentu#3)