Студенту

 


     Дбати про своє психічне здоров’я — це нормально.

Звернення до спеціаліста-психолога – це поширена практика у всьому світі і для всіх верств населення.

                У  житті  кожної  людини  бувають  такі  критичні  моменти,  коли ускладнюються  взаємовідносини  з  оточенням,  загострюються  внутрішні суперечності,  стають  нестерпними  переживання  стосовно  свого  стану, які здаються  безвихідними. 

Особливо  потребують  кваліфікованої  психологічної допомоги підлітки. Оскільки, становлення життєвих позицій і переконань підлітка,  пов’язане з віковими  кризами,  розвитком  емоційно-вольової  сфери,  формуванням професійного  світогляду  тощо.  Психологічне консультування,  як  один  з  видів  надання психологічної,  соціально - педагогічної  допомоги  учасникам  освітнього  процесу закладу освіти, покликане допомогти вирішити особистісні проблеми підлітків.

                Коли людина падає і ламає ногу, вона, не вагаючись, звертається до травматолога. І починає лікування. Якщо ж мова іде про психологічні травми, багато хто не звертає на це уваги. Чи навіть соромитися таких проблем. Але!

Дбати про своє психічне здоров’я — це нормально. Психічне здоров’я має надважливе значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя громади. Фізичне здоров’я неможливе без психічного.

             Не слід соромитися чи боятися у разі потреби звертатися за допомогою. Адже, пускаючи на самоплив симптоми перевантаження, депресії,  вирішення будь-яких психологічних проблем -  кожен з нас ризикує можливістю жити повноцінно.

Звернення до спеціаліста-психолога – це поширена практика у всьому світі і для всіх верств населення. Якщо Ви відчуваєте потребу професійної допомоги – зверніться до психолога коледжу.

Допомогти впоратись з особистою кризою, зменшити тиск думок і заспокоїти людину, може відверта робота з фахівцем. Отримати психологічну консультацію можна в практичного психолога коледжу, який працює щодня в кабінеті на 3 поверсі ( напроти актової зали) або он – лайн, заповнивши форму на сайті коледжу.


    Першокурснику для швидкої  адаптації

Бути студентом не так просто, як здається. Особливо в перші дні й навіть тижні навчання, коли все навколо вас незнайоме, незвичне.

Ви адаптуєтесь до нових життєвих обставин. Цей стан звикання до нового дуже скоро мине.

Для швидкої адаптації в перші тижні навчання:

Візьміть собі за правило приходити на заняття на 10 хв раніше, щоб без зайвого хвилювання знайти потрібну аудиторію, підготувати своє робоче місце.

• Одразу знайдіть та намагайтесь запам’ятати розклад занять вашої групи. Розклад може змінюватися, тому частіше зазирайте у нього.

• Ознайомтеся з усіма підрозділами навчального закладу, які можуть знадобитися: директор, заступники директора, аудиторії, завідувач відділенням, бібліотека, читальний зал, їдальня тощо. Дізнайтеся графік їхньої роботи.

• Дізнайтеся й запишіть прізвища та імена ваших викладачів, керівника вашої трупи, одногрупників, їхні домашні й мобільні телефони, адреси електронної пошти, особливо старости групи.

• Вчіться швидко конспектувати лекції. Придбайте достатню кількість зошитів. Помиляється той студент, який пише всі конспекти в одному зошиті, готуватися до іспитів буде складно. Головне, щоб у вас завжди лежали «запасні» 1—2 ручки, також зручно мати при собі ручку іншого кольору — з її допомогою ви зможете підкреслювати найважливіші визначення, ставити позначки на полях, виділяти нові терміни тощо.

• Обов’язково запишіть ці дані у відповідному зошиті: прізвище, ім’я та по батькові викладача, який веде певний предмет, дні та години, коли викладач буває на роботі. Коли виникне потреба отримати консультацію у викладача, чи здавати реферат - ця інформація буде дуже цінною.

• Налаштуйтеся на те, що підготовка до сесії починається… з першого заняття.

Важливо піклуватися  про своє самопочуття - контролюйте своє навантаження, слідкуйте за тим, аби вчасно лягати спати, намагайтеся харчуватися різноманітною їжею.

Успішного навчання!Найпоширеніші міфи про алкогольну залежність*

Більшість українців мають хибне уявлення про алкоголізм і вважають, що алкоголік - це той, хто валяється в канаві у грязюці з голови до ніг. Але насправді серед алкоголіків є й заможні люди, які п'ють найдорожчі напої.

Тож спробуємо спростувати найпоширеніші міфи про алкогольну залежність.

Вживаю алкоголь, бо це моє бажання, жодних проблем у цьому не бачу. Захочу кинути - кину. Та в більшості випадків алкоголізм розвивається непомітно. Алкогольна залежність - це хвороба мозку, в якому під впливом етилового спирту виникають розлади в регуляції роботи нервових клітин. Спершу порушується психічна функція саморозпізнавання свого стану: алкоголіку надзвичайно важко визнати, що він має проблеми з алкоголем.

Якщо пити алкоголь малими дозами, це безпечно. Хибна думка. Важливо розуміти, що для декого й одна-дві чарки алкоголю забагато. Особливо шкідливий алкоголь, коли ви за кермом, під час вагітності і коли вживаєте його разом із ліками.

Залежними від алкоголю стають лише слабовольні люди. Ні, і сильна людина може стати залежною від алкоголю, якщо використовуватиме його як засіб вирішення життєвих проблем. Регулярне вживання часто призводить до негативних особистісних змін, соціальної дезадаптації, фізичної та психічної хвороби.

Алкоголь поліпшує травлення. Насправді ж алкоголь запалює і пошкоджує слизові оболонки організму, порушує роботу стравоходу, ускладнює всмоктування їжі, негативно впливає на функції органів, від яких залежить процес травлення.

Невелика кількість випитого алкоголю не заважає керувати автомобілем. А тим часом навіть малі дози спиртного викликають у водія суб'єктивне відчуття підвищеної точності руху. Алкоголь впливає на зорову й моторну координацію, спотворює внутрішнє відчуття реального часу. Під дією алкоголю в людини знижується швидкість реакцій, обмежується поле зору. Слід зазначити, що 80-90% "нетверезого" травматизму припадає не на осіб з алкогольною залежністю, а на здорових людей.

Алкоголь добре зігріває. Ні, він лише на короткий час дає відчуття тепла в результаті надходження теплої крові від органів до судин. Розширені алкоголем кровоносні судини пришвидшують обмін тепла з навколишнім середовищем і тим самим його втрату. Охолоджена кров повертається до внутрішніх органів, порушуючи їхні функції. Вживання алкоголю більше охолоджує організм, ніж зігріває його, через посилення периферичної циркуляції крові.

У спекотні дні слабоалкогольні напої добре втамовують спрагу. Але ж якщо людині хочеться пити, будь-який прохолодний напій втамує це неприємне відчуття. Що ж до алкоголю, то він виводить воду з організму, тому спрагу алкогольні напої не втамовують, а посилюють.

Основне, що треба пам'ятати, - нешкідливого, а тим більше корисного, алкоголю не існує. Навіть ті алкогольні напої, що коштують дорожче і мають якісний склад, у великій кількості шкідливі для людини. Добова норма чистого алкоголю для чоловіків може становити 30 г (менше ніж 2 пляшки пива, 100 мл горілки або 3 келихи сухого вина). Для жінок - 20 г (менше ніж 1,5 пляшки пива, 80 г горілки або 2 келихи сухого вина).

 Не втрачайте пильності: алкоголь підступний і небезпечний ворог, який вправно маскується і вміє чекати.

*використ.мат. https://zn.ua/ukr/family/vberegti-ditinu-vid-alkogolyu-i-narkotikiv-323471_.html